בדיקות שצריך לבצע לפני נסיעה על אופנוע

לפני שאנו מתחילים את דרכנו בעולם האופנועים, או בעת שאנו רוכשים אופנוע חדש, יש מספר בדיקות שחשוב לנו לעשות עבורנו ועבור האופנוע.

למרות שמדובר במאורע מרגש, חשוב לנו לא להיות פזיזים – ולעבוד בצורה מסודרת ובטיחותית.

אילו בדיקות חשוב לבצע לפני נסיעה על אופנוע?

 

מתחילים לרכב

במוסך מטלון אופנועים, המעניק שירותי מוסך, מכירה ואביזרים לאופנועים, מספרים לנו שרכישת אופנוע וההכנה לנסיעה עליו – דורשת לא מעט. כשאנו כבר מנוסים, ורוכבים על אופנועים מזה מספר שנים – התהליך יהפוך לפשוט יותר עבורנו, ממש כמו בכל תחום אחר. אך במידה ואנו חדשים בתחום, הדבר אינו מסתכם רק ברכישת האופנוע עצמו, ועלינו לבצע מספר בדיקות ולרכוש אביזרים נלווים.

 

בדיקות חשובות לאופנוע

כשאנו מעוניינים לבדוק אופנוע לפני רכישה, חשוב לעבוד ע"פ מספר שלבים:

 

רושם ראשוני של המוכר

בתור התחלה, התרשמו מהאדם המוכר את האופנוע, ובמידה והוא נראה לכם מפוקפק מכל סיבה שהיא – מומלץ פשוט להתקדם הלאה.

 

רישיון רכב

בדיקת רישיון רכב מאפשר לנו לבדוק אם המוכר הוא הבעלים החוקיים של הכלי, ומאפשר לנו להצליב את מספרי השלדה והמנוע בין הרישיון והרכב עצמו.

 

התרשמות מהאופנוע

מבט מעמיק באופנוע יוכל לספר לנו הרבה עליו. חפשו סימנים לתאונות, שריטות, או אלתורים כאלו ואחרים. כמו כן, אל תתביישו לשאול מתי האופנוע טופל, ואצל מי.

 

בדיקת מכונאי

בשלב האחרון והסמוך לקנייה, נרצה לוודא את איכות האופנוע באמצעות בדיקת מכונאי! הבדיקה מאפשרת לנו להבין את מצב האופנוע הכללי, ואת מצב הבלאי של כל רכיביו.

 

אביזרים שיש לדאוג להם

רכישת האביזרים עבור רוכב חדש, וגם עבור רוכבים בעלי ניסיון – היא תמיד מאורע מרגש! מהם האביזרים שעלינו לרכוש לקראת הרכיבה?

 

קסדה

הקסדה היא כמובן, האביזר המזוהה ביותר עם רוכבי האופנועים, ועלינו לנסות מספר דגמים כדי להבין מה מתאים לנו יותר. השוק מציע דגמים רבים של קסדות, והן נעות בטווחי מחירים של כמה מאות ועד כמה אלפים. ישנם מותגים שמעניקים הרבה ביחס למחיר שלהם, והם המומלצים ביותר עבור הרוכב המתחיל.

 

מעיל

המעיל לאופנוע הוא חשוב מאין כמותו, גם עקב הנוחות אל מול הרוח בנסיעה, אבל בעיקר מכיוון שהוא מכיל מיגונים. במיוחד אם אנו רוכבים חדשים – אנו צפויים לאבד שיווי משקל ולחוות נפילות עם האופנוע שלנו. על מנת שלא ניפצע מכל נפילה קטנה, חשוב להשתמש במעיל ממוגן. גם המעילים מתפרשים על טווח גדול של סוגים ומחירים, ונוכל לבחור מביניהם בהתאם לתקציב שלנו.

 

מגיני ברכיים

על אף שמגיני ברכיים הם לא בין האביזרים הכי נמכרים, מדובר בפריטים חשובים מאין כמותם! בעת נפילה או החלקה מהאופנוע – הברכיים הן לרוב הראשונות לפגוש את הרצפה. מגיני ברכיים יכולים למנוע מאיתנו פציעות מעיקות במיוחד, ונזקים חמורים לגפיים התחתונות.

 

גבר ואישה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram