שלוש בדיקות שכדאי לעשות לפני שקונים בית

אם בשעה טובה זכיתם להיות מברי המזל שהצליחו לקנות בית בישראל, יש כמה דברים שכדאי מאוד לעשות עוד לפני שאתם מבצעים את הרכישה בפועל.

גם אם את בטוחים שזאת הדירה שעליה חלמתם, והכל מושלם, בכל זאת כדאי מאוד לעשות בדיקות חשובות.

מה בודקים לפני שקונים

נכון שלכל אחד יש את הצרכים שלו ברגע שזה מגיע לרכישת בית, יש כאלו שהדבר שהכי מעניין אותם הוא קודם כל המחיר של הנכס, אז תעשו לעצמכם טובה ענקית ובשום אופן אל תרכשו דירה רק לפי המחיר שלה.

קניית בית

הבית ומה שמסביב :

שקונים בית לא קונים אותו רק בגלל כמה שהוא יפה מבפנים, או מבחוץ, כי תמיד אפשר לבצע שיפוץ קוסמטי למראה הבית, הכל עניין של עלויות, לפני שקונים בית צריכים להכיר את הסביבה.

אם יש לכם ילדים, אתם צריכים לוודא שיש לכם גני ילדים בסביבת הבית, אתם צריכים לראות שיש בתי ספר וכמובן שיש מקומות לילדים, כמו גינות משחקים, מרכזים קהילתיים ומקומות לחוגים.

בנוסף חשוב לבדוק את רמת התחבורה הציבורית, גם אם יש לכם רכב פרטי, אחד הדברים החשובים שיכולים להשביח את ערך הנכס הוא קרבה לצירי תחבורה ראשיים וביניהם גם איכות התחבורה הציבורים הקיימת במקום.

היום יותר אנשים מעדיפים להגיע למקום העבודה שלהם בתחבורה ציבורית, וזאת בכדי לא לעמוד בפקקים או לחפש חניה במקומות עמוסים, בהם עלויות החניה לא מצדיקות הגעה עם רכב.

חניה קרובה לבית, לא תמיד לכל דירה יש חניה בטאבו שבה יכול להשתמש רק בעל הנכס, ישנם בנינים ישנים שבהם החניה היא משותפת גם למספר בנינים יחד ואז נוצרות בעיות חניה קשות.

מרכזי קניות, האינטרנט כבר כבש כל תחום אפשרי, הרבה מאוד עושים את הקניות שלהם דרך אתרי אינטרנט אבל לא פעם יש לנו צורך במוצרים בסיסיים באופן מיידי, כדאי לוודא שיש לכם מרכזי קניות שיכולים לתת לכם מענה גם לדברים כאלו וחשוב שהם יהיו קרובים לבית.

השכנים :

אתם לא גרים לבד, גם בקנייה של בית פרטי, עדיין יש לכם שכנים בבית הסמוך, כדאי לראות מי הם השכנים הקרובים שלכם, לא תמיד תוכלו לשבת איתם על כוס קפה ולהכיר, אבל נסו לראות במי מדובר.

ברוב המקרים תמיד נוצרת שכנות טובה, אבל גם לרוב המקרים הטובים יש מקרי קיצון בהם השכנים לא מסתדרים על מיני מחלוקות.

יש בניניים בהם שכנים לא משלמים את וועד הבית ואז הבניין מוזנח ולא נעים לשהות בו, אם ראיתם בניין כזה ועדיין המחיר של הדירה הוא ביכולת התקציב שלכם לא כדאי להילחם על כך ואולי לנסות להתפשר בכדי לזכות בנכס, אבל אם אתם יכולים למצוא בו קיימת תרבות של שכנים שקטים שלא חוגגים מסיבות קריוקי באמצע הלילה, מומלץ לעשות את הצעד.

ליקויים :

לכל דירה קיימים ליקויים, חלק גדולים וכאלו שלא מאפשרים תנאי מגורים, וחלקם ליקויים קטנים שיש לתקן ברגע הכניסה לבית.

בכל מקרה אחד הליקויים הקשים ביותר הוא ליקוי של חדירת מים לתוך הנכס, לכן חשוב לוודא במיוחד אם מדובר על דירה בקומת הגג, שאין נזילות מים בקירות או בגג.

כדאי להזמין שירות של איתור נזילות מים שיעבור על כל הצנרת שעוברת בשטח המבנה, וגם יוודא אם קיימים חדירות מים מחוץ למבנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram