המדריך למתרגשים הטריים – איך תעשו זאת נכון

בני זוג שהחליטו להתגרש, חווים משבר רגשי הכולל כעסים, אכזבות וחששות, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במשפחה עם ילדים.

מאחר ופתיחת תיק גירושין עשויה להותיר משקעים בין בני הזוג ולהשפיע מאוד על ילדיהם, רצוי להבין מראש כיצד לנהל נכון את התהליך.

לפניכם מדריך למתגרשים הטריים שיבהיר כיצד תעשו זאת נכון:

 

העריכו את המצב מול עו"ד מקצועי

כל צעד שנוגע להליך הגירושין, מצריך כמובן יעוץ וליווי מקצועי מטעם עורך דין המתמחה בדיני משפחה והליכי גירושין.

בפגישה מול עורך הדין, תוכלו לקבל את ההנחיות המדויקות בנוגע למצבכם האישי ולהקים תוכנית בעלת מטרות ריאליות לגבי הסדרי הראייה והמשמורת על הילדים, חלוקת הרכוש וכל תנאי נוסף שימנע עימותים וסכסוכים בהמשך הדרך.

 

הגדירו קווים אדומים

לצד תכנון והגדרת המטרות, חשוב לקבוע קווים אדומים בין בני הזוג ובמטרה להימנע מתרגילים שעשויים להוציא את היחסים וההתקשרות משליטה, בייחוד כאשר אחד הצדדים מעוניין להתנקם על ידי סגירת חשבונות הבנק או משיכת כל הכספים המשותפים מראש, הגשת תלונת שווא, יציאה מהארץ ועוד.

 

אל תקשו זה על זו

כדי למנוע עיכובים ממושכים בתהליך שעשויים לגרום לשני הצדדים להתכתשות ולמחלוקות של שנים, חשוב להתמקד בשאלות הנכונות. הכוונה היא לדרך שבה ניתן להתאים את נסיבות המקרה כך שהחוק יעמוד לצדכם ולא להתמודד עם הסוגיה בדרך שמנסה לפרשן או לפענח שוב ושוב את לשון החוק, באופן שיקשה על הצד השני.

 

טיפול זוגי למתגרשים

כיום ממליצה מערכת המשפט ואף מכוונת לכדי הליכי גישור או אפילו טיפול זוגי, במטרה להגיע להסכמות הדדיות ולסייע לבני הזוג להתמודד עם הפרידה, על אחת כמה וכמה מתוך רצון להקל על הילדים בתהליך. נציין גם שככל שבני הזוג ישאפו לסיים ביניהם את היחסים באופן שמונע פגיעה אחד בשני ולפעול למען הסדרה ראויה והוגנת של התנאים המתקיימים ביניהם, כך ההליך יהיה קצר ואפקטיבי יותר, ללא קשיים משמעותיים שיגבילו אותם מלהתחיל פרק חדש בחייהם.

 

הימנעו מפגיעה בילדים ובני הזוג

במסגרת הליכי הגירושין, יש לשאוף לצמצם ככל האפשר את הפגיעה בילדים. יש להיזהר ממריבות, הסתות או שימוש בילדים כדי להתנגח בבני הזוג. לעתים נתקלים בתי המשפט גם בתופעה של "מלכודות גירושין", אותה מציבים עורכי דין ממולחים מאחד הצדדים במטרה להטות את הסכם הגירושין לטובתו. מלכודת שכזו יכולה להיות לדוגמה, הצעה לבן הזוג להשתמש בעורך דין משותף על מנת לחסוך בהוצאות.

כדי להימנע מכך, יש להתייעץ עם עורך דין מוסמך ועתיר ידע ומוניטין, שידע לזהות מלכודות לפניו ולמצוא את הדרך היצירתית להתגבר עליהן, כך שלא תחול פגיעה במי מהצדדים.

 

פתיחת תיק גירושין

אם החלטתם שאתם מעוניינים להיפרד, רצוי לפנות לעורכי דין המתמחים בהליכי גירושין ולהתחיל באמצעותם בהליך פתיחת תיק גירושין. מעל לכל, וודאו שהתהליך איננו כולל פגיעה במי מהמעורבים והוא מיושם מתוך רצון אמיתי להביא לפירוק היחסים ממקום של שלום ולא של מלחמה.

ריב על כסף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram