תפריט

הר הכסף 2 – למה זה מגיע לי?

לאורך השנים אנו עוברים הרבה מאוד מקומות עבודה, בין אם בתור שכירים ובין אם בתור עצמאיים. הזיכרון שלנו, כיאה לו, לעיתים יטעה אותנו, ונכון הדבר גם בעניין הגופים הפיננסים בהם בחרנו לשמור את כספנו לאורך השנים. לא רק זאת, ייתכן ולפני עשרות שנים עבדנו בעבודה בה המעסיק חויב להפריש עבורנו פנסיה אליה כלל לא היינו מודעים בזמנו. מערכת הר הכסף 2 (בהערת שוליים נאמר כי מדובר ביוזמה מבורכת בהחלט), מאפשרת כיום לכל אזרח לאתר כספים מסוג אלה בדיוק, אשר ייתכן ושוכבים במשך עשרות שנים במחשכי גוף פיננסי כלשהו ללא ידיעתנו.

למה זה מגיע

הר הכסף 2 – תנו לי גם!

כאמור, מערכת הר הכסף הראשונה (גרסה מס' 1) שוחררה לעולם בשנת 2013 וכללה חיפוש במאגר של משרד האוצר מבין קרנות פנסיה וקופות גמל שונות, בין אם על שמכם ובין על שם קרוב משפחה (ניתן גם לאתר כספים על שם קרובי משפחה שנפטרו). עם זאת מאגר החיפושים לא כלל חשבונות בנק לא פעילים, מצב אשר תוקן עם שחרורה של מערכת הר הכסף 2, בשנת 2016. מערכת זו, אשר יצאה לאור כתוצאה משיתוף פעולה בין משרד האוצר ולראשונה – גם בנק ישראל, כללה מעל 450 אלף חשבונות בנק לא פעילים. מדובר על לא פחות מ-4 מיליארד ש"ח השוכבים באותם חשבונות בנק רדומים וממתינים לדורש. בהתאם להבטחתו של בנק ישראל ליצור כלי חיפוש עבור פלח שוק עצום זה, הדבר אכן קרה עם שחרורה של מערכת הר הכסף 2. יש לציין כי חשבונות לא פעילים הם אלו אשר לא נעשתה בהם כל פעילות במהלך השנה האחרונה.

על אף כי השימוש במערכת הר הכסף 2 הינו פשוט מאוד וכמובן ללא כל עלות, בידכם גם ליצור קשר עם מומחה פיננסי או חברה המתמחה בתהליך לשם איתור כספכם. ייתכן ומדובר באפשרות שאין לפסול על הסף, בוודאי לא בסיטואציה בה המערכת איתרה עבורכם כספים אבודים ואתם נמצאים מול ההתלבטות כיצד לפעול הלאה. מומלץ לקבוע פגישות במספר גופים שונים ולהיוועץ עמם כיצד להמשיך ולנהל את כספכם. מולכם עומדות מספר אפשרויות הכוללות משיכת הכסף שאותר, העברתו לגוף הפיננסי הנוכחי המנהל את כספכם או אף (במקרים מסוימים) – להשאירו במסגרת הניהול הנוכחית, זאת כמובן באם הנתונים מצדיקים זאת. מומלץ להיוועץ עם מומחה ולא להגיע לידי ההחלטה באופן עצמאי, במידה ואינכם בקיאים בנושא.

לביצוע בדיקה: https://silver-mountain.co.il

 

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
צמח מרפא
בריאות

טיפול באפילספסיה בעזרת שמן CBD: כל המידע

לחולים במחלת האפילפסיה מוצעים טיפולים שונים שמטרתם להפחית את כמות ההתקפים ולאפשר להם לחיות חיים נורמטיביים ככל האפשר. משרד הבריאות בישראל מקל בהדרגה על השימוש בתוצרי הקנביס, וביניהן שמן CBD,

תמונה מעוצבת
כללי

3 טיפים כדי לפנק את האישה

רוצה לפנק את האישה שלך בצורה שהיא לא תאמין? ובכן, באמצעות צוות המומחים של חברת טבע אונליין אספנו שלושה טיפים מנצחים אשר יגרמו לך ולה הנאה חסרת תקדים בחדר המיטות.

סלון
נותני שירות

5 טיפים לעיצוב הבית

הגעתם למסקנה שאתם רוצים לעשות שינוי ולעצב את הבית שלכם בצורה קצת אחרת? נמאס לכם מהעיצוב הרגיל ואתם רוצים שינוי? אם כך, כדאי שתדעו שאתם צודקים, כי לשנות מידי פעם