התנהלות כללית של עסק

במדינת חוק מתוקנת, קיימים כל מיני תקנות וכללים המגדירים מה מותר ומה אסור. כמו בכל דבר בחיים, גם לעסקים מוצמדות הנחיות כאלו ואחרות שלפיהן בעלי העסק והעובדים בו צריכים לנהוג. בעל עסק שלא יקפיד על הנחיות אלו, צפוי כמובן לסנקציות בהתאם. במאמר זה נרחיב על התנהלות כללית של עסק.

התנהלות כללית של עסק – למי זה מתייחס?

אם אתם בעלי עסק מכל סוג שהוא, התנהלות כללית של עסק רלוונטית לכם. נכון, לא כל ההנחיות, התקנות והכללים יהיו קשורים לעסק שלכם, כמו הנחיות טיפול במזון עבור מספרה למשל. אבל בהנחיות שכן קשורות אליכם תצטרכו בהחלט לעמוד.

איך אפשר לדעת מה נדרש ממני בתור בעל עסק?

מסמך התנהלות כללית של עסק מגדיר בדיוק את מה שמצופה מהעסק. מסמך התנהלות כללית של עסק עשוי להשתנות במעט מעירייה לעירייה, אך התקנות המופיעות בו מתחלקות בדרך כלל למספר קטגוריות דומות, כמו פסולת, איכות הסביבה, רוכלות, נגישות, שפכים, שילוט, הוצאת שולחנות וכסאות ועוד.

עבור כל אחת מהקטגוריות האלו, מפרט מסמך התנהלות כללית של עסק את ה-"עשה ואל תעשה" שהוגדרו על ידי העירייה בה פועל העסק.
סטטיסטית

דוגמאות לתקנות מתוך התנהלות כללית של עסק

על מנת להבין את דרישותיו של מסמך התנהלות כללית של עסק, נפרט כאן על מספר דוגמאות:

סעיף "נגישות" המופיע בטופס התנהלות כללית של עסק דורש מבעלי עסקים להנגיש את העסק שלהם על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח 1998 ותקנותיו.

סעיף "שילוט" קובע, בין היתר, שעל העסק להגיש בקשה לאישור הצבת שלט, בעת בקשת רישיון העסק. על השלטים, כמובן, לעמוד בהוראות חוקי העזר העירוניים, בהתאם לדרישותיה של כל עיריה.

גם סעיף "פסולת" המופיע במסמך התנהלות כללית של עסק, דורש מבעלי העסקים לשמור על ניקיון איזור בית העסק, בתוכו ומחוץ לו, בתחומי השטח המוגדר לו. בין היתר, על העסק להציב פחים, בגדלים ספציפיים, במקום גלוי לסביבה, על מנת שהעוברים והשבים יוכלו להשתמש בו, ובפרט לקוחות בית העסק.

מה קורה אם לא עומדים בדרישות?

בעלי עסקים שלא יעמדו בדרישות מסמך התנהלות כללית של עסק, חשופים לקבלת התראות, דו"חות ובמקרים הגרועים גם תביעות. עיריות הן גוף קפדן ביותר, ומתחזקות צי רחב של פקחים על מנת לאכוף את החוקים הקיימים בהן.

עברתם על החוק ולא הקפדתם על התקנות בבית העסק שלכם וסביבתו? אנחנו מזמינים איתכם להתייעץ עם משרד טייב & ינובסקי. במשרדנו ינתנו לכם כל התשובות לכל השאלות, ונוכל לסייע לכם להתכונן לכל מה שצופן לכם העתיד.

משרדנו ממוקם ברחוב ז'בוטינסקי 35 ברמת גן, ומספר הטלפון שלנו הוא 054-7212327. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם בכל דרך אפשרית, ולהשרות עליכם אווירת ביטחון ורוגע עד כמה שניתן. בהצלחה!

למה יותר ויותר עסקים בוחרים לבנות חנות אינטרנטית? במאמר הבא נעשות בנושא – למעבר למאמר כנסו לכאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram