איך לבחור חברה לקידום אתרים

על מנת להבטיח תוצאות מוצלחות לחברה שלכם, עליכם לבצע תחקיר מקדים על חברת קידום האתרים שתתאים לכם. זהו צעד הכרחי על מנת להבטיח שאלו האנשים שבאמת יעזרו לכם לקדם את האתר שלכם ולבנות יחד אסטרטגיית שיווק מוצלחת.

חברות לקידום אתרים מתפקדות לרוב כמחלקה נוספת בעסק שלכם, יש לכם קשר יומיומי איתם והם מעורבים מאוד בעשייה של החברה.

לכן, בדומה לריאיון עבודה, הנסיון וההכשרה חשובים מאוד אך גם הדינמיקה החברתית חשובה לא פחות. אלו הדברים הנוספים שיש לשים להם לב בבחירת חברת SEO:

 

  1. ביקורות על החברה – בטרם תתחילו תהליך עם חברה מסוימת לקידום האתר שלכם, חשוב מאוד לשים לב לביקורות על החברה מלקוחות העבר שלה. חשוב לכם לראות מה החברה עשתה עם אותן הלקוחות, איזה סוג של תהליך וצעדים ננקטו, מה היו התוצאות של אותן פעולות, והכי חשוב מה הייתה רמת שביעות הרצון של הלקוחות מהחברה – הן במהלך העבודה עם החברה והן לאחר סיום הפרויקט. לרבות מן החברות יש פורטפוליואים, תיקי עבודות, בהן הן מציגות מקרי הצלחה של החברה, ועבור חברות בינלאומיות ניתן לחפש באתר trustpilot.com ביקורות אובייקטיביות.

 

  1. הנפשות הפועלות – בסופו של יום, הכל מתנקז חזרה למי האנשים שעובדים איתכם. חשוב לכם שהאנשים שלהם אתם משלמים כל כך הרבה ומשקיעים את מיטב זמנכם עימם יהיו מקצועיים בתחומם ונעימים לעבודה. על כן, פייסבוק ולינקדאין כאן לשירותכם. בצעו מחקר קצר על מנהל החברה, האנשים שיעבדו איתכם והאנשים המקשרים, בידקו את הניסיון שלהם בתחום, הגישות המקצועיות שלהם ודרכי ההתנסחות שלהם, ובכך תוכלו להחליט אם הזיווג הזה בין העסק שלכם לעסק שלהם מתאים.

 

  1. מומחיות והתמחות – מרבית מהחברות הגדולות במשק מתמחות בסוגים רבים של קידום אתרים, אך עדיין ישנן חברות המתמקדות בסוג אחד של לקוחות. מומלץ לבדוק אם אכן החברה שולטת בתחום הנדרש לכם ובעיקר לדרוש לראות תוצאות עבר עם חברות מסדר הגודל והמטרות שלכם.

 

  1. מחיר וסוג החוזה – חלק מהחברות עובדות על בסיס שעתי, חלק ידרשו מכם לחתום על חוזה תלת-שנתי. חשוב להשוות בין החברות השונות בין המחירים המוצעים לכל פרויקט, זמני התגובה וזמני הגשת הפרויקטים, התמחור לפעולות אקסטרא וכמובן המחיר הכולל לכל הפרויקט. מותר ואף רצוי להציג בפני חברה מסוימת את ההצעה שקיבלתם מחברה אחרת ובכך לדרוש הנחות או הטבות נוספות. בנוסף, כמו בכל דבר בחיים, לא תמיד בהכרח יקר יותר משמעו טוב יותר, אבל מהצד השני גם לא ללכת ישר על האופציה הזולה ביותר, שכן המטרה היא להגדיל את כמות הלקוחות בסופו של דבר, וייתכן שלשלם יותר בעבור תעבורה רחבה יותר יחזיר את עצמו הרבה יותר מהר.

 

כמובן, כמו בכל תחום בחיים, ישנן מספר חברות שיכולות לעזור לכם אך למצוא את האחת המתאימה ביותר זו אינה משימה פשוטה כלל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram