איך לעבוד מול חברת ביטוח לאיתור נזילות ורטיבות בדירה

חברת ביטוח, אשר עשיתם דרכה ביטוח דירה, מחויבת פעמים רבות בחוזה לטפל ולתקן בכל תקלה תשתיתית משמעותית בנכס שלכם. האינטרס של חברת הביטוח בחוזה מסוג זה, נובע מכך שהיא שולטת בהוצאות התיקון, ובעלי המקצוע אשר עובדים מטעמה, מחויבים בדיווח אמין מטבע העסקתם. במאמר זה נפרט כיצד יש לנהוג ולעבוד מול ביטוח הדירה, במקרה של נזילות ורטיבות בחדרי הבית.

 

הזמנת בעלי מקצוע מטעם חברת הביטוח

ביטוח דירה לעיתים קרובות כולל סעיף אשר נוגע להזמנת בעלי מקצוע לשיפוץ ותיקון הבית.

חברת הביטוח למעשה הופכת לאחראית מטעם בעל הבית על כל המתרחש בנכס.

היא אחראית על תיקון כל תקלה תשתיתית, באמצעות בעלי מקצוע אשר עובדים מטעמה.

בעלי מקצוע אלו עובדים מול חברת הביטוח באופן כמעט בלעדי, ולכן יש להם אינטרס לשרת את האינטרסים שלה נאמנה, לתקן את התקלות באופן משביע רצון, ולדרוש תשלום הגיוני על עבודתם.

השלב הראשון בעבודה מול חברת הביטוח כאשר עליכם לטפל בנזילות ורטיבות בדירה, הוא לבדוק היטב על מי מוטלת האחריות להביא את אנשי המקצוע לזירה, האם עליכם להתחיל לחפש בעלי מקצוע מומלצים באזורכם, או שאתם מחויבים על פי החוזה לעבוד רק עם הנציגים ובעלי המקצוע של חברת הביטוח שלכם.

 

שימוש באמצעי גילוי ואיתור מתקדמים

לאחר שנושא האחריות על הבאת בעלי המקצוע בורר לעומק, עליכם לוודא שבעל המקצוע אשר מגיע לביתכם מצויד בכלל הכלים הטכנולוגיים, מה שיאפשר לו לאתר את הנזילות והרטיבות במהירות ובנוחות. איתור נזילות בקיר הוא עבודה מאתגרת, מאחר והמים יכולים לנוח מתחת לטיח מטרים רבים עד שימצאו נקודת תורפה ויפרצו החוצה. שימוש באמצעי גילוי ואיתור מתקדמים, יכול לחסוך המון מעבודות התיקונים, מאחר ומקור הנזילה יתברר תוך דקות ספורות. הסנסורים המתקדמים בהם נעשה שימוש לצורך כך כוללים בין השאר חיישני חום, אשר מאתרים נזילת מים קרים או חמים על ידי איתור השינוי הקל בטמפרטורות הקיר. אמצעים מקדמים אחרים כוללים שימוש במנגנון פיזיקלי מבוסס גלי קול אשר מכונה דופלר, במסגרתו תדר גלי הכול החוזרים מאפשר לאתר דליפות מים עוצמתיות יחסית.

 

הערכת נזק לקראת פיצוי כספי עתידי

הגעת בעלי המקצוע עם הציוד המתקדם, מאפשרת לכם לדעת שהתקלה תטופל במהירות, ובמינימום נזק אגבי לקירות הבית. למרות שתוכלו להיות בראש שקט ולדעת ששגרת החיים שלכם תחזור לתקנה תוך שעות ספורות, עבודתכם עדיין לא הושלמה. עליכם להתחיל ולמפות את הנזקים שנבעו מנזילת המים והרטיבות בדירה. מיפוי זה יכלול חפצים שנפגעו מזרם המים במקרה שיש לכם ביטוח תכולת דירה, אזורים בקיר אשר דורשים צביעה וטיוח מחדש, וכמובן נזקים שנובעים מעבודות התיקון עצמן. הערכת הנזק היא חיונית לצורך משא ומתן עתידי מול חברת הביטוח על גובה הפיצוי אליו אתם זכאים אם בכלל.

 

איש שרות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram