יורדים לסיני

סיני היא ההתגלמות של גן עדן על פני אדמות. מים כחולים וצלולים, מדבר אינסופי, ערסלים ורוגע מופתי, וזה רק חלק ממה שהופך את סיני למקום המושלם כדי לברוח אליו כשצריכים רגע הפסקה מכל הטררם של החיים.

נכון, יש הרבה חופים בעולם לברוח אליהם, אבל סיני הוא המקום היחידי בעולם שבו תהנו גם מקסם המדבר וגם מקסם המים מבלי לטוס (נכון, יש גם את אילת, אבל אילת הפכה להיות עיר שוקקת ותיירותית ואיבדה מקסם תחושת הצ'יל שסיני משרה).

לאורך כל החוף המזרחי תוכלו להנות מעיירות קטנות המציעות מחושות פשוטות ועד בתי מלון מפוארים, או מחושות פזורות לאורך חופים יפים ללא תזכורת לכך שיש גם חיי עיר. גם במרכז סיני, כשעתיים מהים תוכלו למצוא מקומות קסומים, הרים גבוהים ובריכות מים מתוקים בתוך הנוף המדברי.

 

סיני היא מקום שנותן השראה פשוט להיות, ליהנות מהרגע, לא לדאוג.

לרוב האנשים הדבר הזה קוסם מאוד, אך תמיד יש את האנשים שלא אוהבים לשבת בבטלה אפילו לרגע, וזה לא אומר שסיני לא בשבילם, להיפך, למרות כל הרוגע הזה, יש גם המון אטרקציות בסיני.
האטרקציה מספר 1 של סיני היא כמובן הים האדום, מעבר לשחייה מהנה בים רגוע ששומר על 21 מעלות צלסיוס בכל ימות השנה, תוכלו ליהנות מהרבה ספורט ימי – בלגונה הכחולה תוכלו להנות מרוח נהדרת לקייט סרפינג, ולכל אורך החוף תוכלו להנות משנירקולים, צלילות סקובה וצלילה חופשית באחד הריפים היפים ביותר בעולם. נקודות כמו ה"בלו הול" בדהב, ראס אבו גלום, ראס מוחמד ועוד הפכו לידועות ואהובות מאוד על צוללנים בכל העולם, ועל כן עולם הצלילות בסיני פורח. תוכלו לעשות צלילת היכרות עם מדריך, קורסי צלילת סקובה וצלילה חופשית, או פשוט להשכיר ציוד וללכת בעצמכם אם אתם כבר יודעים מה לעשות.

גם על היבשה יש לסיני הרבה מה להציע. הבדואים המקומיים מכירים נקודות מאוד יפות לראות בהם זריחה ושקיעה על ההרים ולהנות משמים זרועי כוכבים בזמן שתיית תה או קפה שחור, ותמיד ישמחו לקחת אתכם לטיול בטנדר לאחד המקומות הללו. ישנם גם טרקים רבים בקניונים המרהיבים שיצרו הסלעים בקרבת החוף, ולמי שמוכן להרחיק מהחוף במרכז הפנינסולה תוכלו למצוא טרקים אתגריים יותר לפסגות הגבוהות ביותר במצרים כולה עם נוף מרשים וסיפורים היסטוריים מתקופת התנ"ך (הר סיני) והמאות הראשונות לספירה (מנזר סנטה קתרינה). תוכלו לגלות גם את כמות בעלי החיים הגרים באזור ונהנים ממה שנראה כמו "מדבר שומם" אך למעשה נותן חיים ליצורים נדירים ויפים.

בחורף סיני חמימה יותר מישראל והרבה פחות גשומה, לכן זהו מקום נהדר לברוח אליו בחורף (אם יתמזל מזלכם תוכלו אפילו להנות משלג בפסגות הגבוהות במרכז סיני). בקיץ אמנם חם מאוד, אך הים תמיד נשאר קר, ובמקומות רבים (אפילו בחושות) כבר הבינו את חשיבותם של המזגנים. בעונות המעבר תזכו למזג אוויר מושלם.

סיני לא סתם הפכה לאתר שלא רק התיירים הישראלים חוזרים אליו בלי סוף אלא גם תיירים מכל העולם, ברגע שמגיעים לסיני קשה שלא להתאהב ולרצות לחזור לשם תמיד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram