כיצד להתקין מזגן בחדר השינה?

התקנה של מזגן בחדר השינה היא חיונית בשביל לשמור על איכות שינה גבוהה גם בימי הקיץ הישראלי החמים. כאשר ישנים, הטמפרטורה של הגוף יורדת, וכאשר הסביבה חמה מדי, איכות השינה נפגעת. התקנה של מזגן בצורה נכונה בחדר השינה, יכולה לחולל מהפך באיכות החיים שלכם בקיץ. במאמר זה נסקור נקודות מרכזיות הדרושות להתקנה נכונה של מזגן בחדר השינה.

 

בחירת המזגן המתאים ביותר לחלל שברשותכם

כאשר מנסים לשנות את הטמפרטורה של חלל מסוים, יש המון מאפיינים שיש לשים אליהם לב. קודם כל, חשוב לדעת מהו גודל החלל, מהו נפח החדר שעל המזגן עצמו לקרר. לאחר מכן, עליכם לבחון את הקרבה של חדר השינה אל חדרים אחרים וגופי חימום בבית, את כמות החלונות והמקומות בהם הקור יכול לצאת מהחדר. לאחר שהכרעתם לגבי כלל הפרמטרים הללו, תוכלו לקבל הכרעה נכונה בנוגע לעוצמת המזגן הרצויה. עוצמת המזגן אינה הפרמטר היחיד, עליכם גם להחליט בנוגע לסוג המזגן והעיצוב התואם ביותר לסגנון חדר השינה שלכם. מזגן הוא אביזר בולט וגדול יחסית, ולכן חשוב שהוא יתאים לאווירה הכללית. כדאי מאוד לנהל תהליך מחשבה מסודר, ולאחר מכן להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום, כדי לסייע למצוא התאמה מושלמת לשאיפות שלכם.

 

בחירת מתקין מזגנים ברמה גבוהה

לאחר שהחלטתם בנוגע לסוג המזגן הרצוי לכם, עליכם לבחור בעל מקצוע אשר יתקין אותו. תוכלו לבחור על פי המלצות של חברים, על פי הבחירה האוטומטית של חברת המזגנים ממנה רכשתם אותו, או לחפש בעצמכם. תוכלו לחפש במהירות באינטרנט באתר שיפוצים פלוס, המפרט רשימה של בעלי מקצוע מגוונים בכל רחבי הארץ, החל מנגר בראשון לציון ועד טכנאי מזגנים בחיפה. בחירת טכנאי מזגנים ברמה גבוהה, תבטיח שההתקנה עצמה תתבצע במהירות ובמינימום הפרעה ולכלוך. ההתקנה הנכונה חשובה גם כדי לשמור על תפקוד תקין של המזגן עצמו, כאשר עבודה לא לפי ההנחיות עשויה לקצר את חיו משמעותית.

 

הכרעה לגבי מיקומו הסופי של המזגן

הפרמטר האחרון שעליכם להחליט לגביו, הוא מיקומו הסופי של המזגן. מיקומו של המזגן בחדר השינה חשוב לא פחות מסוג המזגן אותו בחרתם. לעיתים, ניתן להסתפק במזגן זול יותר, עם עוצמת קירור פחותה, אם תשכילו למקם אותו נכון. למשל, מזגן חלש יחסית אך מכוון ישירות אל המיטה, יוכל לקרר אתכם ביעילות שווה למזגן גדול יותר אשר רוב זרם האוויר נושב ממנו הרחק מכם. מיקומו הסופי של המזגן תלוי גם באילוצים אשר חלקם אינם תלויים בכם ישירות, כמו כמות הקירות הפנויים בחלל, מיקומו גופי חשמל ותאורה, וכמובן האפשרות להוציא את מנגנון הפעולה החיצוני של המזגן אל מחוץ לקיר הבית. חשוב מאוד לנסות למקם את המזגן שלכם כך שזרם האוויר הקר יוכל לעלות למעלה, וכך לרדת בצורה אחידה ולקרר את החדר במידה שווה.

מזגן וורוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram