כתיבת מאמרים לקידום אתרים

רבים ממומחי קידום האתרים מסכימים על כך שכתיבת מאמרים למטרות קידום אתרים יעילה ולעיתים אף צעד הכרחי בקידום אתר מסוים. על מה שרבים לא בהכרח מסכימים זה כיצד התוכן צריך להיכתב, מה האיכות שלו? מה האורך של כל מאמר? מה עדיף, מאמר אחד ארוך ועשיר או כמה מאמרים קטנים וממצים? התשובה הנכונה כיום שעובדת ברוב המקרים היא למעשה תמהיל של קצת מכל דבר.

 

מה זו כתיבת תוכן לטובת קידום אתרים?

כתיבת תוכן לטובת קידום אתרים הוא למעשה כתיבת תוכן רגיליה לכל דבר למעט שימת דגש על מילות מפתח ושימוש בביטויים מיוחדים ובסגנון כתיבה שישרת את בעלי האתר- בדיוק כמו כותבי תוכן רגילים – להרוויח יותר כסף! אלא שאמנם המטרה זהה, האמצעים שונים לחלוטין. להלן מספר טיפים כיצד לקדם את האתר שלכם באמצעות כתיבת תוכן ואילו דגשים חשובים:

 

דעו למה אתם כותבים את התוכן שלכם

המטרה הראשונה שעולה לראש בקידום אתרים הוא העלאת הטראפיק – כמות הגולשים שנכנסים לאותו האתר בפרק זמן מסוים.

אבל רק העלאת קצב התעבורה ללא שימת דגש על יחס ההמרה –  כלומר כמה אנשים מתוך אלו שנכנסו לאתר באמת מייצרים ערך לבעל האתר: בין אם זה ברכישת מנוי, ביצוע שיחת טלפון למוקד, שיתוף לינק של האתר בבלוג שלהם או פשוט רכישת מוצרים מתוך האתר – קידום האתר הוא למעשה לחינם שכן חוץ מהתחושה הטובה שיש הרבה מבקרים באתר אם אינכם מייצרים רווח אז מה המטרה שלכם? לדוגמא, נתאר טכנאי מזגנים שמתמקד בכתיבת תוכן באתר שלו עם דגש על איך לתקן מזגנים בקלות בבית.

אולי והמאמרים האלו יהיו מוצלחים ולמעשה ייצרו תעבורה נרחבת, אך בסופו של דבר, אם מדובר בתוכן איכותי ייתכן שכל אחד שייכנס לאתר של אותו טכנאי מזגנים למעשה יצליח לתקן את המזגן שלו בעצמו ובכך לא רק שטכנאי המזגנים השיג את המטרה הקטנה שלו – הגדלת התעבורה, הוא נכשל נחרצות במטרת העל שלו – הגדלת כמות הלקוחות שלו דרך האתר.

לכן, חשוב לשים דגש בתוך האתר לקדם את המטרה המרכזית – בדוגמא שלנו, היא הזמנת הטכנאי לתקן את המזגנים תוך יצירת תוכן שיראה את המקצועיות שלו.

ניסוי וטעייה – אמנם במקרים רבים יש תוכן רב בתוך האתר, אבל כדי לדעת מה עובד אצלכם טוב ביותר כדאי ומומלץ לבצע בדיקות של סוגי מאמרים שונים ולראות מה עובד, לדוגמה, ניתן לראות את מיקום האתר לאחר שהוספתם לו מאמרים קצרים, לאחר מכן את המאמרים הבינוניים ואז את כל המאמרים הארוכים ובכך לקבל מושג איזה אורך מאמרים משפיע הכי טוב על הדירוג שלכם בגוגל ובכך להעצים את כמות המאמרים מאותו הסוג.

יש לבצע סוג בדיקות זה על אופנים שונים של מאמרים על מנת למצוא מה הכי מתאים לכם!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram