ניהול מבנים – במה זה כרוך

הדיירים בכל בניין מגורים או מבנה מסחרי חייבים לבחור לעצמם ועד בית שייצג אותם והוא יטפל בכל העניינים הקשורים בבניין החל מניהול האחזקה, עבור דרך פעולות תחזוקה הנדרשת מעת לעת כגון סיוד וצביעה, טיפול בגג, טיפול בסתימות וכיוצא באלה עניינים וכלה בארגון הדיירים לקראת עריכת שיפוצים, אם וכאשר הדבר נדרש. על פי החוק בישראל, בניין מגורים איננו יכול להיוותר ללא ועד מכהן. כשמדובר בבניין רב קומות בעל מספר דיירים גדול, הניהול הופך לעניין מסובך, שעל פי רוב אדם שאיננו בעל ניסיון יתקשה לנהל אותו כהלכה. בשנים האחרונות, הולך וגדל מספר בנייני המגורים והעסקים הגדולים, אשר מנוהלים על ידי חברת ניהול. מהי בעצם חברת ניהול מבנים? במה כרוך ניהול המבנה ומהן המטלות שהחברה המנהלת חייבת לבצע? בשורות להלן נרחיב את היריעה בכל הקשור בחברות ניהול מבנים והפונקציות שלהן.

צוות ניהול

מהי בעצם חברת ניהול מבנים

חברת ניהול מבנים הינה גוף עסקי שההתמחות שלו היא ניהול מבנים על כל המשתמע מכך. למעשה, חברת הניהול היא החלופה המקצועית למוסד הוותיק המכונה ועד הבית. ככל שמספר בנייני המגורים והעסקים רבי הקומות גדל, כך גדל גם הצורך בחברות ניהול שיבצעו באופן מקצועי את כל התפקידים של ועד הבית. במקרים מסוימים, ובהתאם להסכמים שנחתמו בין נציגות הדיירים לבין חברת הניהול, החברה תהיה אחראית גם על נושאים שוועד הבית המסורתי לא טיפל בהם בעבר. ההבדל העיקרי בין חברת ניהול לבין ועד בית נבחר, טמון בעובדה שוועד הבית איננו פועל תמורת שכר, ואילו חברת הניהול פועלת ומבצעת את כל התפקידים הנדרשים ממנה תוך שמירה על הרווחיות שלה. מבחינת הדיירים, שמירה על הרווחיות של חברת הניהול, פירושה המעשי הוא תשלומים חודשיים גבוהים יותר, המגלמים גם את הרווחיות של חברת הניהול ואת ההוצאות בגין כוח האדם והציוד הנדרשים לטיפול בבניין הספציפי.

מה הם התפקידים של חברת הניהול

כיוון שחברת צ'יק צ'ק ניהול ואחזקת מבנים היא החלופה בתשלום של הוועד, הרי שהתפקידים שלה הם כל התפקידים שהוועד מילא בעבר. הדברים אמורים, כמובן, בדאגה לניקיון המפנה, דאגה לתחזוקה השוטפת וכן דאגה לתשלומים שונים שהמבנה חייב. לדוגמה –  במבני מגורים רבים, תשלום החשמל של הבניין משולם בנפרד, ואיננו מתחלק בין הדיירים. כשמדובר במבנה ישן בן 4 קומות שיש בו שישה-עשר דיירים, הסכומים אינם גבוהים. אבל כשיש מבנה שיש בו 10 קומות 30 דיירים ומעלית, הרי שתשלומי החשמל נהפכים להוצאה לא קטנה. במבנים כאלה, חברת הניהול אחראית כמובן גם לטיפול במעליות. חברות ניהול רבות מחזיקות כוח אדם מיומן בתחומים שונים כאשר כוח האדם הזה משמש אותן לביצוע מטלות במספר בניינים במקביל.

אם שירותיה הטובים של חברת ניהול מבנים איכותית מעניינים אותך, אתה בדיוק במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ונחזור אליך בהקדם להמשך התהליך, בירור הצרכים  וחתימת חוזה ההתקשרות.

האם כדאי להיות מתווך או שזה מקצוע בירידה לכתבה המלאה לחצו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram