כיצד לסגור עסקאות נדל"ן מבלי להיות בנכס ?

ישנם מקרים רבים בהם הרבה מאוד אנשים שרוצים לרכוש נכסים להשקעה לא יכולים להגיע באופן פיזי אל הנכס, אך הם יודעים ובטוחים שמדובר על עסקה משתלמת במיוחד עבורם.

במקרים אלו הם נאלצים לשכור את השירות של מתווך דירות שיעשה עבורם את העבודה ויבדוק את מצב הנכס לרבות התקינות המשפטית של הנכס, כמו למשל עיקולים או חובות באם קיימים כאלו ועוד.

אך מתווך הדירות לא תמיד בקיא בכל אותם נתונים ולכן נדרים להיעזר בשירות של עורך דין נדל"ן שיבדוק את כל ההיבטים המשפטיים של הנכס.

מכאן שבאמצעות אנשי המקצוע הנכונים שילוו את הרכישה במהלך העסקה, אפשר לבצע עסקאות נדל"ן גם מבלי להיות פיזית בנכס.

 

מה צריך בשביל לסגור עסקת נדל"ן בלי להיות נכס ?

בשביל לסגור עסקת נדל"ן מבלי להיות פיזית בנכס יש מספר דברים שצריכים לעמוד עליהם שיהיו ברשותכם, וכמו שכבר הבנתם גם אנשי המקצוע הנכונים שליוו אתכם.

 

הון עצמי

אין ספק כי בכדי לרכוש נכס נדל"ן במיוחד בישראל המציאות מצריכה שיהיה לכם הון עצמי די גבוה, במיוחד אם מדובר על נכס להשקעה, שבמקרה זה גם חלים חובות על הרוכש מבחינת רשויות המס.

 

עורך דין מלווה

לכל עסקה חייב שיהיה עורך דין מלווה, רבים נוטים לחשוב שהם יכולים לעשות את העסקה גם ללא עורך דין מלווה, וזה גם יכול להיות נכון בחלק מהמקרים, אבל אם מדובר על רכישת נכס שכוללת בתוכה גם לקיחת הלוואת משכנתא מהבנק, כל בנק בכדי לבטח את עצמו ברגע שהוא נותן סכומים גבוהים להלוואה, גם רוצה להיות בטוח שהוא לא שם את כספו "על קרן הצבי", ולכן הבנק יחייב מסמך מעורך דין מלווה שבדק כי לא קיימים חובות על הנכס.

 

תשלום לרשויות המס

גם במקרה של נדל"ן המתקבל בירושה, באם הנכס נרשם על שמו של אחד אשר כבר יש ברשותו נכס, הוא יחויב בתשלום מס עבור הנכס, לרבות מס שב, היטל השבחה ומיסי עירייה באם קיימים כאלו.

 

בחירת עורך דין מקרקעין – לא בחירה מהלב

כמו כל דבר בחיים, הרגש מתערב ואנו עושים את הבחירות לפי הרגש שלנו, אבל בבחירת עורך שילווה אתכם בצע מאוד משמעותי עבורכם כמו רכישת נדל"ן, צריכים להשאיר את הרשות בצד ולהתחיל לבחור נכון.

בחירה לא נכונה של עורך לא מקצועי עלולה לעלות לכם ביוקר, לכן יש לבחון היטב מיהו איש המקצוע העומד מולכם, ואין להתפשר לרגע על עורך דין שלא ידע לענות על כל שאלה ושלא יציג בקיאות רבה בתחום המקרקעין.

 

רישיון זה לא הכל

היום בכדי לעסוק בתחומי של עריכת דין בישראל נדרש רישיון לעיסוק בתחום ועורכי ניגשים לעבור את מבחיני הלשכה, רק מי שעבר אותם יכול לעבוד כעורך דין בישראל.

אבל זה לא מספיק, כאן נבחנת ראיה נוספת, היכן אותו עורך דין רכש את השכלתו, האם מדובר במוסד מוכר ויוקרתי בעל שם טוב, או שמא רכש את השכלתו במקום שלא העניק לו את הכלים הנכונים להתמודד עם סוגיות מורכבות.

חיפוש נכס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram