שירותי רו"ח לאזרח אמריקאי שהאזרח הישראלי לא מכיר

יחסים קרובים בין ישראל וארה"ב לאורך עשרות שנים הולידו אינספור קשרים מכל הסוגים בין אזרחי שתי המדינות.

לצד היתרונות הרבים, מוצאים ישראלים רבים, שישי להם אזרחות אמריקאית גם קושי אמיתי בניהול ענייני הכספים שלהם, כאשר הם נאלצים להתמודד עם רשויות המס של שתי מדינות שונות במקביל.

שירותי רו"ח לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית משנים את התמונה.

 

אזרחות כפולה – מתנה, או מגבלה?

בין אם אתם אזרחי ישראל ויש לכם אזרחות אמריקאית בעקבות נישואין ובין אם מעולם לא הייתם בארצות הברית, אך ירשתם אזרחות אמריקאית מההורים שלכם – אתם חייבים לדווח על כל הכנסה שלכם לרשות המיסים האמריקאית.

כמובן שקיום פעילות עסקית בארצות הברית, גם אם אתם אפילו לא אזרחי המדינה, תחייב אתכם בתשלום מיסים לרשויות האמריקאיות ויתרה מכך – הרשויות בישראל, בכללן הבנקים, חייבות לדווח לרשויות המיסים האמריקאיות עליכם ואף לכפות עליכם את צעדי האכיפה המתבקשים.

מכיוון שרשויות המס האמריקאיות ידועות בחוסר גמישות וחוסר סובלנות כלפי מתחמקים מתשלומי מס, חשוב להבטיח שאתם פועלים כחוק, מגישים דיווחים במועד ומשלמים את המיסים שרשויות המס האמריקאיות מטילות עליכם, עם או בלי עזרה של רואה חשבון אמריקאי.

 

מה רואה חשבון אמריקאי יכול לעשות בשבילכם

הקשר המיוחד בין ישראלים רבים לבין ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות הוליד צורך בענף חדש של ראיית חשבון, היוצר תיאום בין רשויות המס בישראל לבין רשויות המס בארה"ב ומעניק שירותים שמטרתם להקל על בעלי אזרחות כפולה, או אזרחים ישראלים שיש להם עסקים בארה"ב.

רואה חשבון אמריקאי המעניק שירותים לאזרחים ישראלים פועל לרוב בתיאום מלא עם משרד רואה חשבון ישראלי, שיש לו התמחות, ניסיון וידע מעמיק במיסוי הישראלי.

המטרה – לתת מעטפת שירותים מקיפה ומלאה לאזרחים ישראלים עם קשרים פיננסיים בארה"ב.

 

שירותים ייחודיים לאזרחים אמריקאים

רואה חשבון אמריקאי עושה עבור הלקוחות שלו את הפעולות הנדרשות מכל אזרח אמריקאי מול רשויות המס:

  1. כל אזרח אמריקאי, גם אם הוא שכיר, חייב בהגשת דוח שנתי לרשויות המס הפדרליות של ארה"ב ולעיתים גם דו"ח לרשות המדינית.
  2. בדיקת חבות הדיווח משתנה בין אזרח לאזרח ולכן יש לבדוק אותה מול הרשויות ולאמת את הדרישה כדי להקדים תרופה למכה ולהימנע מנקיטת צעדים משפטיים נוקשים.
  3. דיווח לטובת קבלת הטבות במס – להיות אזרח אמריקאי משמעו גם להנות מהטבות מס מיוחדות ומשתלמות, אותן יש לברר ולבקש באופן יזום.

 

לסיכום

אזרחות אמריקאית היא אולי מטרה נכספת עבור אנשים רבים, אך יש בצידה לא מעט חובות, אותם יש להכיר היטב כדי להימנע מצעדי אכיפה נוקשים.

רו"ח אמריקאי, הפועל בשיתוף עם רו:ח ישראלי הוא הכתובת לקבלת מעטפת שירותים מלאה, שתבטיח לכם שקט נפשי והתנהלות תקינה מול רשויות המס בארה"ב ובישראל.

 

חישוב פיננסי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram