10 טיפים לאיתור נזילות

מירב האנשים לא מייחסים חשיבות לנזילות קטנות בביתם. "אחרי הכל, מה הבעיה" הם שואלים, כמה טיפות מים פה ושם? כבעלי הבית, סביר להניח שנפנה את מירב תשומת הלב שלנו לנזילות גדולות או שלל בעיות אחרות הקיימות בבית. אולם, נזילות קטנות יכולות ליצור בעיות גדולות והן גוררות אחריהן תשלום תיקון גבוהה יותר. אז הנה 10 טיפים לאיתור נזילות בבית.

 

  1. הסתכל על הקירות והתקרה

נשים לב לכל שינוי בצבע או במרקם הקיר. במידה והקיר צהוב או חום או שקיימות בקיר "בועות" כל אלו סימנים לרטיבות באזור. הבעיה בשיטה זו היא שהיא לא מעידה היכן הנזילה בידיוק.

 

  1. חפשו תחב או עובש

במידה נשאיר נזילה לפרק זמן ארוך יחסית, נגלה שעל הקיר שלנו גדל תחב או עובש. עובש, גורם יכול לגרות לדיירי הבית שלנו לפתח אלרגיות בעיות סינוסים ואף זיהומים במערכת הנשימה. עובש ביתי בדרך כלל שחור ונמצא במקומות חשוכים. בנוסף, קיימת אפשרות שלא נצליח לזהות בעין את העובש ורק נוכל להריח אותו, מה שמחייב אותנו בבדיקה נוספת.

 

  1. טיפ לאיתור נזילות בכל הבית

נסגור את שיבר המים הראשי של הבית ונבדוק את השעון, במידה והשעון ממשיך לנוע קיימת נזילה.

 

  1. בדקו מסביב לדוד המים שלנו

נזילות בדוד בדרך כלל מעידות על תחילת הסוף שלו. נסתכל מסביב לדוד שלנו ונבדוק אם יש מים בסביבה שלו, במידה ומים מתחילים להיווצר מתחת לדוד שלנו, מומלץ לסדר נזילה זו בהקדם האפשרי.

 

  1. בדקו את השירותים שלכם

רובנו תקלנו בצליל של שירותים שלא מפסיקים להזרים מים. אך, יכול להיות מקרה בו שירותים נוזלים ללא רעש. כדי לוודא שזה לא המצב מומלץ להשתמש במעט צבע דיו או צבע מאכל. תפתח את מכסה השירותים ונשים כמה טיפות, נחכה מספר דקות ונבדוק את צבע המים. במידה והמים בשירותים שינו את צבעם קיימת לנו נזילה בשירותים.

 

  1. נבדוק את אזור המקלחת

ישנם לא מעט מקומות בהם אנו יכולים לאתר נזילות בסביבת המקלחת. האזור הראשון שנבדק הוא הדוש(ראש המקלחת), אם נזהה שהוא מטפטף בלי מים זורמים קיימת נזילה. מעבר לדוש, נבדוק את תחתית המקלחת, במידה ונעשה בה שימוש לאחרונה נייבש את האיזור ונבדוק לאחר מספר שעות, במידה ונזהה ריכוז מים קיימת נזילה באיזור המקלחת.

 

  1. בדיקת מכשירים

המקרר, מכונת הכביסה, המדיח ועוד שלל מכשירים בבית מחוברים למערכת המים. הבעיה המרכזית במכשירים אלו היא צינור המים. צינור המים מועד לשחיקה לאורך זמן. לכן, חשוב לבדוק אותו באופן תדיר כדי למנוע נזילות שיכולות לפגוע במכשירים הללו.

קיר

  1. נבדוק בחוץ

לאורך זמן תנאי חוץ יכולים לייצר בברזים מחוץ לבית נזילות. נעבור מסביב לבית ונבדוק האם הברזים הללו נוזלים.

 

  1. נתקין חיישן נזילות

ישנם מספר חיישנים המאפשרים איתור נזילות מים בשוק והם פועלים בצורה דומה לחיישני עשן. ניתן להתקין אותם באזורים מועדים לנזילות במידה ומתחילה נזילה הם יזהו אותה מייד.

 

10.נזמין בעל מקצוע

הדרך הבטוחה ביותר לבדוק האם קיימות נזילות בבית היא להזמין בעל מקצוע שיבדוק את כל חלקי הבית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram