ההבדלים בין צמחיה מלאכותית לצמחיה חיה

עיצוב הבית, המשרד, העסק או הגינה בצמחים יכול לשפר לנו את רמת החיים באופן משמעותי. למעשה, מדובר בנושא שמגובה במחקרים מדעיים אשר מצביעים על כך שהימצאות צמחייה בקרבתנו יכולה להשרות תחושה של רוגע ונינוחות.

במידה והחלטתם לעצב אזור כלשהו בו אתם מבלים שעות רבות משגרתכם בצמחיה, יכול להיות שעלתה בכם השאלה אם עדיף להשתמש בצמחיה חיה או בצמחיה מלאכותית.

כדי שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ביותר, חשוב שנבין ראשית מהם ההבדלים העיקריים בין צמחיה מלאכותית לצמחיה חיה מכיוון שבעוד שצמחייה טבעית יכולה להתאים לצרכים רבים, הצמחייה המלאכותית יכולה להתאים יותר לצרכים אחרים.

צמחיה מלאכותית איננה זקוקה לאור

אמנם צמחיה מלאכותית גם איננה זקוקה למים, דשן וחומרי הדברה אך העובדה שניתן להחזיק צמחיה מלאכותית גם באזורים בהם אין מגע של אור השמש הינה אחד מהיתרונות הבולטים והדבר שאולי הכי מבדיל את הצמחייה המלאכותית מהחיה.

צמחיה מלאכותית לבית

מכיוון שרוב הצמחים זקוקים לאור שמש, פעמים רבות פשוט אין לנו אפשרות לגדל אותם באזורים מסוימים אך בעזרת צמחייה מבית דירה דיל צמחיה מלאכותית נוכל לעצב גם את האזורים החשוכים ביותר באווירה טבעית או פשוט אזורים הנמצאים במרכז החללים כמו במשרדים גדולים ואפילו בחלק מהסלונים.

מסיבה זו, בעבר באזורים רבים היינו צריכים להשלים עם העובדה כי אין באפשרותנו ליהנות מסביבה צמחית וכיום יש באפשרותנו לעצב את האזורים באווירה שדומה מאוד למקור.

צמחיה מלאכותית איננה דורשת מאיתנו מאמצים

יש מי שמקביל את גידול הצמחים לגידול של חיית מחמד. לצמחים חיים יש צרכים כמו לכל יצור חיי והם זקוקים להזנה וגם אלו יכולים לסבול ממחלות שונות וטפילים.

כאשר מדובר בצמחייה מלאכותית, הרי שכל זה נחסך מאיתנו והעציצים הללו יכולים להחזיק מעמד לאורך שנים רבות ללא כל פעולה מאיתנו.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי כדי שהצמחייה המלאכותית שלנו לא תדהה או שעליה יפלו למשל, חשוב לבחור בעציצים העשויים מחומרים איכותיים וכאלו שמורכבים בצורה מקצועית בלבד.

הבדלים במראה

בעבר היה אפשר להבדיל בין צמחיה מלאכותית לרגילה בקלות רבה יותר. היום לעומת זאת, קיימים בשוק עציצים מלאכותיים רבים אשר דומים למקור בצורה ניכרת.

למעשה, כאשר העציצים המלאכותיים עשויים מהחומרים הנכונים, כמעט ולא ניתן להכיר בהבדלים, לפחות לא ממבט ראשון. הדבר נכון גם למגע בצמחייה שיכול להרגיש טבעי לגמרי, אך כאן טמון גם חיסרון של הצמחייה המלאכותית והוא שבניגוד לצמחייה טבעית אשר יכולה לרפא את עצמה.

במידה ונשבר לה ענף, נשר עלה וכו' היא תגדל אותו חזרה או שתגדל בצורה אחרת, כאשר צמחייה מלאכותית נפגעת הדבר דורש פעולת תיקון במידה והנזק בר תיקון.

צמחייה מלאכותית הינה בעלת מראה קבוע

הבדל חשוב שיש לשים לב אליו בעת הבחירה בין צמחייה טבעית למלאכותית הינו שהצמחייה הטבעית הינה כזו שמשתנה בהתאם לעונות השנה.

במידה ומדובר בצמח שפורח באביב, נוכל ליהנות מפריחתו רק בעונה הזאת לעומת העציצים המלאכותיים שיספקו לנו את המראה המלבב באופן קבוע.

בעבור חלק מהאנשים זוהי סיבה לרכוש דווקא צמחייה מלאכותית בטלפון 073-3744549 אך אנשים רבים דווקא מוצאים את השתנות מראה הצמחייה כחלק משמעותי מגידול הצמחים מפני שאלו משתנים ומשנים בכך את עיצוב החלל באופן טבעי.

כאשר מדובר בעיצוב חלל, בשונה מטפטים לקירות שהם נשארים בקיר לתקופה ארוכה, רבים מוצאים דווקא את הצמחייה המלאכותית כבעלת היתרון הגדול מכיוון והיא לא לכל החיים, אפשר להחליף אותה מתי שרוצים וזה אינו משהו קבוע.

זאת מפני שניתן לבחור בעיצוב קבוע שאינו תלוי בתדירות הטיפול ועונות השנה וכאשר אנו מנסים ליצור אווירה מסוימת בבית או במשרד, הצמחייה המלאכותית מספקת לנו את המראה המבוקש באופן קבוע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram